Ogrodzenia przestawne skuteczne zabezpieczenie budowy

Masz pytania lub chcesz zabezpieczyć teren budowy? Skontaktuj się z nami.

Przystępując do jakiegokolwiek rodzaju budowy, należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Przede wszystkim, muszą zostać spełnione wymagane warunki bezpieczeństwa i higieny pracy. Plac budowy jest bowiem miejscem gdzie bardzo łatwo o wypadek, zarówno z przyczyn losowych, jak i z powodu błędów popełnianych przez ludzi. Często, z pozoru małe niedopatrzenie może przerodzić się w katastrofalny w skutkach wypadek. W jego wyniku ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie.

Ogrodzenia przestawne

Zdecydowanie należy przestrzegać regulacji prawnych, aby nie dopuszczać do wystąpienia tego typu sytuacji. Wbrew pozorom wypadki, o których mowa, nie dotyczą wyłącznie rozległych terenów, na których przeprowadzane są inwestycje rzędu kilkunastu milionów złotych. Wypadki mogą zdarzyć się wszędzie, zarówno przy pracach budowlanych na tak wysoką skalę, jak i innych: podczas renowacji danego obiektu, pracach remontowych i wysokościowych, naprawach ulicznych, czy chociażby podczas prac przy studzience kanalizacyjnej. Zwłaszcza problematycznym staje się organizacja budowy na terenach miejskich, gdzie często w godzinach szczytu ulice i chodniki przepełnione są wręcz pieszymi, pilnującymi rytmu własnych, codziennych spraw i niezwracających uwagi na dziejące się wokół nich rzeczy.

Zabezpieczenie jest więc bardzo istotną kwestią. Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób, w jaki można przeciwdziałać. Są nim ogrodzenia przenośne – łatwe w montażu panele, które dzięki swojej wytrzymałości i wykończeniom skutecznie ochronią zarówno teren budowy, jak i ten poza nią. To właśnie ogrodzenia przestawne niejednokrotnie uchroniły zdrowie przechodniów i nie dopuściły do tragedii spowodowanej poprzez przyczynę losową czy ludzkie zaniedbanie.

Jednakże ogrodzenia przenośne pełnią również inną, bardzo istotną funkcję – ochraniają teren budowy przed wtargnięciem na niego osób niepożądanych, zabezpieczając tym samym materiały i urządzenia budowlane przed kradzieżą. Dodatkowo ogrodzenia przenośne pełne mają też inną, z pozoru niezauważalną zaletę – zapewniają doskonałe zabezpieczenie terenu przed zanieczyszczeniami, które powstają podczas wykonywania prac budowlanych.

Ogrodzenia przestawne spełniają więc wbrew pozorom nie tylko rolę zabezpieczenia zewnętrznego terenu, ale również szereg innych, istotnych zadań. Wytrzymałość, jaką się cechują, a do tego niezwykła łatwość w montażu sprawia, że są one nieodłącznym elementem każdej budowy. Ponadto, tego typu ogrodzenia coraz częściej znajdują zastosowanie przy różnego rodzaju organizowanych imprezach masowych i innych wydarzeniach kulturalnych.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.