Ogrodzenie budowy – skuteczna ochrona dzięki solidnemu wykonaniu.

Masz pytania lub chcesz zabezpieczyć teren budowy? Skontaktuj się z nami.

Budowa jest miejscem, na którym codziennie zapadają bardzo ważne decyzje dotyczące bezpieczeństwa – zarówno pracowników, terenu budowy, jak i otoczenia wokół niej. Znanych jest wiele przypadków, kiedy z powodu niedopatrzenia bądź losowej przyczyny niezwiązanej z niczyim błędem, doszło do tragedii, która kosztowała życie robotników. Niestety historia zna również przypadki, kiedy straty zdrowotne ponieśli zwykli przechodnie.

Bezpieczeństwo i przepisy BHP na budowie to podstawowe zasady, jakimi powinno się kierować, przystępując do jakichkolwiek prac. Oczywiście, solidna kontrola i działanie zgodnie z obowiązującymi normami pozwalają ograniczyć narastające problemy, ale nie można wyeliminować ich całkowicie. Nikt nie jest w stanie przeciwdziałać każdej ewentualności, zwłaszcza jeżeli problemy mogą pojawić się z zewnątrz. W tym wypadku należy przede wszystkim minimalizować ryzyko zaszkodzenia osobom postronnym, czyli przechodniom. Zazwyczaj, gdy prace budowlane mają miejsce w mieście, tereny wokół placu przemierzają dziennie setki przechodniów. Niestety, większość z nich zapatrzonych jest w swoje urządzenia mobilne, bądź zajęci są codziennymi sprawami. Nie zwracają oni przez to uwagi na rzeczy dziejące się wokół nich. Żeby zadbać o ich bezpieczeństwo, z pomocą przychodzą ogrodzenia budowlane. Teren budowy musi zostać odpowiednio ogrodzony już przed przystąpieniem do prac – jest to warunek konieczny, aby uchronić przechodniów przed wtargnięciem na miejsce prac, a którzy mogli, by to zrobić na przykład, aby skrócić sobie drogę. W związku z tym pojawia się kwestia odpowiedniego ogrodzenia – ponieważ w dzisiejszych czasach nawet rzecz tak ważną, jak ogrodzenie budowy, można nabyć za bardzo niską cenę – co równać będzie się bardzo kiepskiej jakości wykonania. Będzie to oczywiście miało wpływ na nie wystarczające właściwości ochronne jakie ogrodzenia budowlanego, co w rezultacie wciąż będzie stwarzać ryzyko dla przechodniów.

Ogrodzenia budowlane

Dlatego tak ważnym staje się miejsce, gdzie zdecydujemy się nabyć ogrodzenia budowlane. W ARTE Fence dysponujemy jedynie oryginalnymi produktami, pochodzącymi bezpośrednio od sprawdzonych producentów. Dodatkową korzyścią z inwestycji w markowe ogrodzenie budowy jest również fakt, że zabezpiecza ono budowę przed kradzieżą. Odpowiednia osłona to również gwarancja spokoju przed wścibstwem osób postronnych stwarzających zagrożenie dla samych siebie oraz odpowiednia osłona ulic i terenu wokół budowy – przed kurzem, piaskiem i innymi materiałami pylącymi. Kupując ogrodzenie budowy, zawsze powinniśmy mieć na celu ochronę osób postronnych. Liczy się więc solidność, którą można uzyskać, decydując się na ogrodzenia budowlane od ARTE Fence.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.