Wygradzanie stref zamkniętych i bezpiecznych

W tym trudnym czasie, jakim przyszło się mierzyć z pandemią, ale nie tylko ważna jest odpowiednia organizacja i rygor. Dzięki temu możemy zapewnić bezpieczeństwo ludziom. Przenośne ogrodzenia dotychczas były wykorzystywane głównie na koncertach czy podczas imprez masowych w celu wydzielenia stref do zabawy i podniesienia bezpieczeństwa. W trosce o bezpieczeństwo warto postawić ogrodzenia tymczasowe.

Masz pytania lub chcesz zabezpieczyć teren szpitala, poradni czy też obiektów medycznych?

Wygradzanie stref zamkniętych – dlaczego jest tak ważne?

Stan zagrożenia wymaga zachowania odpowiednich i kontrolowanych warunków do pracy. Istotne jest wówczas wygradzanie stref zamkniętych. Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi przewiduje możliwość wyznaczenia „stref zero”. To obszar, na którym wystąpił stan epidemii (znalazł się wokół ogniska wirusa) i podlega ograniczeniom oraz środkom kontroli. Dookoła „strefy zero” powstaje „strefa buforowa”, którą również obowiązują odpowiednie zasady, szczególnie te dotyczące przemieszczania się ludzi. Podobnie wygląda strefa zamknięta. Mogą przez nią przejść tylko upoważnione osoby. By wyraźnie ją zaznaczyć warto posłużyć się ogrodzeniami tymczasowymi. Wygradzanie stref zamkniętych jest dobrym rozwiązaniem.

Wygradzanie stref bezpiecznych

Wygradzanie stref bezpiecznych służy zapewnieniu przede wszystkim komfortu podczas pracy odpowiednim służbom. Ogrodzenia, które w tym celu wykorzystujemy służą odgrodzeniu miejsc zagrożonych i zarażonych od tych, które mogą być potencjalnie bezpieczne. Taki zabieg służy zminimalizowaniu ryzyka rozprzestrzeniania się chorób i wirusów. Dotyczy to szczególnie osób, które w wyniku pomyłki mogą trafić do strefy zagrożonej. Dzięki przenośnym ogrodzeniom, które wynajmujemy wygradzanie stref bezpiecznych jest szybkie. Tą czynnością możemy wspomóc działania Szpitali Zakaźnych, Przychodni czy Obiektów Medycznych

Zabezpieczanie obiektów

Ogrodzenia mogą również służyć zabezpieczeniu obiektów. Dzięki temu żadna nieupoważniona osoba nie przedostanie się do obiektu. Warto również zadać o dobre oznaczenie miejsc, w których nie ma przejścia. Można w tym celu poprosić odpowiednie instytucje, które będą dbać o odpowiednie przekazywanie informacji. Zabezpieczanie obiektów odbywa się poprzez profesjonalne ustawienie ogrodzeń tymczasowych lub barierek.

Pomoc dla szpitali

Ogrodzenia stanowią również pomoc dla szpitali. Można wyznaczyć nimi specjalne przejścia dla pracowników, dojazdy do karetek czy ogrodzenia terenu, na którym nie powinny znaleźć się postronne osoby. Taki zabieg ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i odpowiedniej odległości między ludźmi. Pomoc dla szpitali zakaźnych jest bardzo ważna. Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i pacjentom powinno być priorytetem. Chętnie wynajmiemy odpowiednie ogrodzenia, doradzimy, dowieziemy je i ustawimy.

W tym trudnym czasie istotne jest bezpieczeństwo i zachowanie spokoju. Jeżeli potrzebujesz pomocy, profesjonalnego doradztwa skontaktuj się z nami. Pomożemy i wesprzemy zarówno przychodnie jak i szpitale, które chcą wyznaczyć specjalne strefy bezpieczeństwa, dojazdy i drogi dostępu, a także zabezpieczymy obiekty. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub mailowo. Nasza firma wynajmuje barierki zabezpieczające, dostarczy je na miejsce i zamontuje tak, by skutecznie wydzielały odpowiednie strefy. Wszystkie powierzone nam zadania realizujemy szybko i sprawnie. Zapraszamy do kontaktu!

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.